Lezajlott a Merki Ferenc Anyanyelvápoló Szemle / Održana Smotra njegovatelja mađarskog jezika „Merki Ferenc“

Három tanuló képviselte sikerrel a Vörösmarti Általános Iskolát a Merki Ferenc Anyanyelvápoló Szemlén, június 1-én, Kopácson.  Bogosanović Patricia és Nagy Viktória (5.c) Romhányi József: Interjú a farkassal, aki állítólag megette Piroskát című verses meséjét, Harinski Írisz (2.f) pedig Lackfi János: Lányok dala költeményét adta elő.

A csoportok szabadon választott produkciókkal mutatkozhattak be egymásnak, így a tucatnyi iskola diákjainak közös műsora rendkívül tartalmas, színes és szórakoztató volt.

A Horvátországi Magyar Pedagógusok Fóruma 2002 óta szervezi meg a Merki Ferenc Anyanyelvápoló Szemlét, amely a magyar nyelv és kultúrát fakultatív órák keretében tanuló horvát tagozatos diákok éves találkozója.

Tri učenice uspješno su predstavile Osnovnu školu Zmajevac na Smotri njegovatelja mađarskog jezika „Merki Ferenc” 1. lipnja u Kopačevu. Patricia Bogosanović i Viktorija Nađ, učenice 5.c razreda iz OŠ Zmajevac, izvele su bajku u stihu Józsefa Romhányija pod naslovom Intervju s vukom koji je navodno pojeo Crvenkapicu, a Iris Harinski, učenica 2.f razreda iz PŠ Novi Bezdan recitirala je Pjesmu djevojčica od Jánosa Lackfija.

Svaka grupa nastupila je s produkcijama po vlastitom izboru, tako je zajednički program učenika desetak škola bio izrazito sadržajan, raznovrstan i zabavan.

Smotra njegovatelja mađarskog jezika u organizaciji Foruma mađarskih prosvjetnih djelatnika RH održava se od 2002. godine, a na njoj sudjeluju učenici hrvatskih odjela koji u okviru izborne nastave uče Mađarski jezik i kulturu.

Više fotografije pogledajte na poveznici.

objavio: Dragana Božić   datum: 5. 6. 2023.