Elballagtak a nyolcadikosok / Ispraćaj učenika osmih razreda

Ünnepélyesen elbúcsúztattunk megint egy generációt. Újbezdánban június 20-án volt ez a jeles esemény, Vörösmarton pedig másnap, 21-én. Az utoljára megszólaló csengő jelezte, hogy az általános iskolától végleg búcsúznak az ünneplőbe öltözött diákok. Megható beszédekkel köszöntek el társaiktól a hetedikesek és osztályaiktól az osztályfőnökök, Ivana Ivanišić és Sipos Tűr Klára. Az igazgatónő szavai pedig elgondolkodtatták a távozókat.

A végzős diákoknak azt kívánjuk, hogy mindig törekedjenek a legjobb eredmény elérésére bármibe is kezdenek. Legyenek nemes, nagy céljaik, álmodjanak nagyot, de maradjanak szerények, és ne feledjék: a tettek beszélnek.

Kedves nyolcadikosok! Utatokban ne állítsanak meg benneteket az esetleges kisebb kudarcok, hiszen még csak az út elején jártok.

Sok szerencsét!

Svečanim programom ispratili smo još jednu generaciju učenika osmih razreda. Svečani ispračaj osmaša u PŠ Novi Bezdan bio je 20. lipnja, a u matičnoj školi u Zmajevcu dan kasnije, 21. lipnja.

Zvuk zadnjeg školskog zvona bio je znak da se učenici osmih razreda oproste od svoje škole. Emotivnim govorima s učenicima su se oprostili sedmaši, ali i razrednice Ivana Ivanišić, Klara Sipos Tűr i Dragana Božić, dok je ravnateljica svojim govorom učenike potaknula na razmišljanje.

Našim učenicima želimo da uvijek teže biti najbolji u svemu što rade,  da si postave visoke ciljeve i uvijek sanjaju veliko, ali da budu skromni i da njihova djela govore umjesto njih.

Dragi osmaši, neka vas neuspjeh ne zaustavi na vašemu putu, jer to je samo novi početak još jednog putovanja.

Sretno!

objavio: Dragana Božić   datum: 24. 6. 2023.