Az elsősök köszöntése / Prijem prvašića

A szeptember 4-én indult az új tanév, amely nagy nap volt iskolánk tizenegy elsőse számára: életük új, nagy kalandjába kezdtek.

Az elsősöket és szüleiket Vörösmarton az igazgatónő fogadta, majd tanító nénijük, Pálinkás Diana a tantermükbe vezette őket.

Csúzán, Sepsén és Újbezdánban az alsós tanulók és tanítóik rövid műsorral, dalokkal, tánccal és versekkel kedveskedtek, és kívántak sok sikert az elsősöknek, majd egy közös foglalkozással oldották az izgalmakat. Ezt követően a kisdiákokat tanítóik a helyükre vezették.

A Rákóczi Szövetség a magyar nyelven tanuló diákok számára új iskolatáskákat ajándékozott, amelyért itt is kifejezzük hálás köszönetünket.

Sok szerencsét, elsősök!

Nova nastavna godina započela je u ponedjeljak 4. rujna. Bio je to velik dan za jedanaest učenika naše škole koji su hrabro krenuli u novu avanturu.

Riječima dobrodošlice prvašićima i roditeljima u OŠ Zmajevac obratila se ravnateljica Kinga Kolar, a zatim je učiteljica Dijana Palinkaš povela učenike u učionicu.

U PŠ Suza, PŠ Kotlina i PŠ Novi Bezdan učenici nižih razreda sa svojim učiteljima pripremili su kratak program te su pjesmom, plesom i recitacijama prvašićima poželjeli sretan polazak u prvi razred. Nakon nekoliko zajedničkih aktivnosti, razrednici su poveli nove učenike u njihove školske klupe.

Učenicima koji nastavu pohađaju na mađarskom jeziku i pismu Rakoczi szovetseg osigurao je nove školske torbe kojima se ovim putem zahvaljujemo!

Sretno, prvašići!

objavio: Dragana Božić   datum: 7. 9. 2023.