Almanapok, almahét / Dani jabuka, Dani zdrave hrane

Az első és második osztályos diákokkal almanapokat tartottunk iskolánkban. Az almanapok megszervezésével az egészséges táplálkozást igyekszünk népszerűsíteni gyerekeink körében. Az almanapok méltó megünneplésére nagy lelkesedéssel készültek a tanulók. Plakátokat terveztek és ragasztottak, információkat, cikkeket gyűjtöttek az almáról és ennek fogyasztásáról, verseket tanultak, meséket olvastak és recepteket gyűjtöttek amelyekből egy közös plakátot állítottunk össze.

Csütörtökön a szülők megtekinthették a gyerekek alkotásait, érdekes tudnivalók hangzottak el az almafogyasztásról, a tanulók őszi verseket szavaltak, majd kezdetét vette az almakiállítás megtekintése.

A legnagyobb felhozatal természetesen a hagyományos almasütemények voltak melyeket a szülők és nagymamák készítették. Az almahetünket almasütemény, almapüré, almalé fogyasztásával zártuk.

Dijana Pálinkás

Učenici 1. i 2. a razreda iz OŠ Zmajevac sa svojom učiteljicom Dijanom Palinkaš ovaj tjedan obilježili su Dane jabuka i zdrave hrane.

Cilj projekta je usvajanje zdravih prehrambenih navika. Učenici su se za Dane jabuka pripremali s velikim užitkom. Izrađivali su plakate, skupljali su informacije i članke o jabuci i o zdravoj prehrani, recitirali su pjesmice, čitali priče i skupljali recepte pomoću kojih su, zajedno s učiteljicom, na kraju izradili zajednički plakat. U četvrtak su roditelji imali priliku pogledati radove učenika, učenici su prezentirali zanimljivosti o jabukama, recitirali te su na kraju pozvali roditelje na izložbu o jabukama. Vrhunac tjedna bilo je kušanje tradicionalnih kolača od jabuke koje su pripremili roditelji i bake. Tjedan jabuke završio je druženjem uz kolače i sok od jabuke.

Dijana Palinkaš

objavio: Administrator   datum: 31. 10. 2023.