Kenyérnap és GLOBUS-vásár / Dan kruha i GLOBUS-sajam

Október 27-én iskolánkat a friss kenyér, pékáru és sütemény illata járta be. Szemünket a szépen megterített és őszi termésekkel díszített asztalok gyönyörködtették. Ekkor tartottuk a kenyérnapot és a hálaadás ünnepét.

A rövid, ünnepélyes és imádságos pillanatok után fogyasztottunk a finom falatokból a szorgos szülői, nagyszülői kezek munkájának köszönhetően, majd tanulni mentünk.

A tanítást az 5. GLOBUS-vásárral zártuk. A diákok és tanáraik fölöslegessé vált holmijukat árulták szimbolikus áron. A gazdag választékban mindenki találhatott kedvére valót. A holmik újrahasznosításával, a kevesebb hulladékkal hozzájárultunk a környezetszennyezés csökkentéséhez.

Dana 27. listopada u OŠ Zmajevac širio se miris kruha, peciva i kolača jer su učenici i učitelji obilježili Dan kruha te zahvalili zemlji na darovanim plodovima.

Dan je započeo kratkim svečanim programom i molitvom nakon čega je uslijedilo zajedničko blagovanje te odlazak na nastavu. Vrijedne ruke naših učenika te njihovih roditelja i baki potrudile su se da i ove godine stolovi budu puni ukusnih delicija, ali i da budu ukrašeni raznovrsnim jesenskim plodovima i bojama.

Nastavni dan bogat okusima i mirisima završen je tradicionalnim jesenskim 5. GLOBUS-sajmom na kojemu su učenici i učitelji izložili svoje rabljene stvari, koje su posjetitelji mogli kupiti za simboličan iznos. Ponuda je bila bogata i svatko je pronašao bar jednu sitnicu za sebe!

objavio: Dragana Božić   datum: 6. 11. 2023.