Kerekasztal- beszélgetés A baranyai zsidóság projekt kapcsán / Održan Okrugli stol u okviru projekta Židovi u Baranji

November 8-án a vörösmarti iskolában kerekasztal-beszélgetést tartottunk. Azt kívántuk megtudni, hogy milyen volt az élet a horvátországi Baranyában és Vörösmarton az I. világháborútól a II. világháborút követő időkig. Iskolánk nyolcadik osztálya részt vesz A baranyai zsidóság elnevezésű projektben. Ennek keretében került sor a beszélgetésre azzal a céllal, hogy megismerjük a baranyai lakosság, főként a magyar zsidóság kultúráját, életútját a két világháború között. A beszélgetést Varga Viola történelemtanárnő és Kosić Júlia magyartanárnő szervezték és vezették. Diákjainkkal Horvát Erzsébet nyugalmazott tanárnő, Pecho Ferenc nyugalmazott tanár, valamint Bóni Margit és Milić Brigitta falubeliek osztották meg ismereteiket, tapasztalataikat és személyes emlékeiket. A hasznos információk segítik a tanulók további kutatómunkáját.

Köszönjük vendégeinknek a részvételt, a készséges tájékoztatást és kedvességet! Reméljük, együttműködésünk folytatódik!

Dana 8. studenoga u OŠ Zmajevac održan je Okrugli stol na temu života u Baranji između dva svjetska rata.

Okrugli stol organiziran je  u okviru projekta Židovi u Baranji s ciljem upoznavanja židovske kulture, upoznavanja životnog puta mađarskih Židova u Baranji te općenito života ljudi u Baranji između dva svjetska rata. Učenici osmog razreda pod mentorstvom učiteljice Povijesti Viole Varge i učiteljice Mađarskog jezika Julije Kosić organizirali su druženje s mještanima Zmajevca s kojima su razgovarali o spomenutim temama. Iz prve ruke učenici su dobili zanimljive informacije i svjedočanstva koje će im pomoći u njihovom daljnjem istraživanju.

Zahvaljujemo se našim gostima, Eržebet Horvat, Ferencu Pechou nekadašnjoj učiteljici i učitelju naše škole te mještanima Margiti Boni i Brigiti Milić na prenesenom znanju, iskustvu i sjećanjima koji su neprocjenjiv izvor informacija za naše osmaše i radujemo se budućoj suradnji!

objavio: Dragana Božić   datum: 10. 11. 2023.