November 18. - Emlékezés a horvát honvédő háborúra és Vukovar, Škabrnje áldozataira / Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata te Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje – 18. 11.

A horvát honvédő háború és Vukovar, Škabrnje áldozatai emléknapja közeledtével iskolánkban egy héten át különböző aktivitásokra került sor. November 17-én, pénteken mécsest gyújtottunk, és rövid előadással emlékeztünk meg a hazáért elesett hősökről, akiket történelemtanáraink méltattak. Az alsósok rajzórán többféle technikával készítették el Vukovár szimbólumait, horvátórán pedig minden osztályban a hős városról olvastak. Ezen a napon iskolánk helyiségeit Vukovár jelképei díszítették.

Povodom obilježavanja Dana sjećanja na žrtve Domovinskog rata te Dana sjećanja na žrtve Vukovara i Škabrnje tijekom cijelog tjedna provodile su se različite aktivnosti, a u petak 17. studenoga upaljenom svijećom te kratkim predavanjem koje su pripremili učitelji Povijesti odana je počast svim žrtvama palim za našu domovinu. Učenici razredne nastave na satu Likovne kulture različitim su tehnikama crtali simbole Vukovara, a sati Hrvatskog jezika bili su posvećeni Gradu Heroju kroz tekstove i stihove.  Školski prostori tijekom cijeloga dana bili su uređeni simbolima Vukovara.

objavio: Dragana Božić   datum: 20. 11. 2023.