Töpörtyű Fesztiválon a diákszövetkezet / Zadrugari na Čvarakfestu u Karancu

A diákszövetkezeti tagok november 25-én a 14. Karancsi Töpörtyű Fesztiválon vehettek részt. A hideg és szeles idő sem tántorította el őket, hogy itt is megmutassák tevékenységük eredményét. A karácsonyi motívumokkal díszített képek és a technika foglalkozásokon készített dísztárgyak nagy sikert arattak. Balog Berta rajztanárnő, Andócsi Tar Melinda könyvtárosnő, valamint Akerman Dániel technikatanár úr vezetésével igazán eredeti termékek születtek. Szécsényi Imre 8. osztályos szövetkezeti tag eladóként is kiválóan megállta a helyét. Számos látogató tekintette meg standunkat, és vásárolt egyedi termékeinkből. Szövetkezetünk híre így eljutott a megye határán túlra is.

Dana 25. studenoga članovi učeničke zadruge sudjelovali su na 14. Čvarakfestu u Karancu. Hladno i vjetrovito vrijeme nije spriječilo vrijedne zadrugare da i ove godine posjetiteljima pokažu što sve rade i čime se bave.

Poglede posjetitelja plijenile su slike s božićnim motivima koje su učenici slikali na radionici pod vodstvom učiteljice Berte Balog i knjižničarke Melinde Andόcsi Tar te dekorativni predmeti koje su izrađivali s učiteljem Tehničke kulture Danijelom Akermanom, a stojeći uz štand učenik 8. a razreda Imre Sečenji pokazao je svoje komunikacijske i poduzetničke vještine. Velik broj posjetitelja izvan naše lokalne zajednice sa zanimanjem je pogledao radove učenika te su kupnjom unikatnih rukotvorina podržali daljnji rad Zadruge.

objavio: Dragana Božić   datum: 27. 11. 2023.