Matematikaest / Večer matematike

Iskolánkban idén másodszor került sor a december 7-i matematikaestre, ez alkalommal  összesen 15 résztvevővel. A szórakoztató matematikai feladványok megoldása mellett a rendezvény célja egy kötetlen és kellemes szülő-gyermek közös időtöltés az iskolában. A rég elfelejtett játékok korszerű formában újra előkerültek, kiderült, hogy a matematika szórakoztató és hasznos dolog is a mindennapi életben.

Köszönet a szervezőknek, Mišljenović Jadranka matematika-tanárnőnek és Kodvány Krisztina  tanítónőnek, de főként a vállalkozószellemű diákoknak, akik nélkül ez nem valósulhatott volna meg.

Drugu godinu za redom, u našoj školi održana je Večer matematike, koja se tradicionalno obilježava 7. prosinca.

Ove godine matematičke izazove rješavalo je ukupno 15 sudionika. Osim rješavanja zabavnih matematičkih zadataka cilj ove manifestacije bio je provesti ugodno vrijeme u neformalnom druženju s djecom i roditeljima u ambijentu naše škole. Sudjelovanjem u zabavnim aktivnostima, učenici su otkrili zaboravljenu – zabavnu stranu matematike te su dokazali da matematičke probleme svakodnevno rješavaju.

Zahvaljujemo učiteljici Matematike Jadranki Mišljenović i Krisztini Kodvanj koje su  organizirale manifestaciju, a najviše učenicima naše škole, bez kojih ničega ne bi bilo.

objavio: Dragana Božić   datum: 11. 12. 2023.