Téli műhelyfoglalkozás / Zimske radionice

Január 4-én iskolánkban azoknak a tanulóknak tartottunk műhelyfoglalkozásokat, akik a téli szünet alatt is új ismeretekre és egy kis kreativitásra vágytak. A foglalkozást a Baranyai zsidóság elnevezésű projekt keretében szerveztük. Vendégeket is fogadtunk Eszékről, a Mladost Ált. Iskolából, a Nansen Párbeszéd Központból, az Eszéki Zsidó Önkormányzattól és Hercegszőllősről, a Fantast Egyesülettől. A résztvevők két zsidó szimbólumot, a Dávid-csillagot és a hamszát vágták ki, az utóbbit tetszés szerint színezték és díszítették. A Fantast Egyesület külön foglalkozásán pedig sok újat tudhattak meg a vörösmarti származású Berger Otíliáról, az ismert Bauhaus-tanítványról és későbbi tanárról, textilművészről. Ki is próbálhatták a szövéstechnikát. A saját készítésű munkákat a büszke alkotók örömmel vitték haza magukkal.

Dana 4. siječnja u OŠ Zmajevac održane su zimske radionice za sve učenike koji i za vrijeme odmora žele naučiti nešto novo i biti kreativni.

Ovoga puta kreativne radionice provedene su u okviru školskog projekta Židovi u Baranji. Na radionicama su sudjelovali gosti iz OŠ Mladost, Nansen dijalog centra, Židovske općine Osijek i Udruge Fantast iz Kneževih Vinograda te naši učenici i učitelji. Prisutni su se mogli okušati u rezanju nekih od židovskih simbola (Davidove zvijezde i hamse). Na likovnoj radionici hamsu je svatko mogao obojati i ukrasiti po svom ukusu, a na radionici Udruge Fantast mogli smo saznati puno novoga o Ottiliji Berger, Zmajevčanki, poznatoj učenici i profesorici škole Bauhaus te se okušati u tehnici tkanja.  Svi sudionici radionica svoje radove, na koje su bili iznimno ponosni, ponijeli su kući.

objavio: Dragana Božić   datum: 6. 1. 2024.