Téli iskola fizikából / Zimska škola fizike

Idén, február 3-án az Eszéki Fizika Tanszéken az általános iskolásoknak immár 20. éve került megrendezésre a téli iskola. Az idei előadást az ismert meteorológus, Zoran Vakula tartotta Az időjárás és az éghajlat címmel, aki a klímaváltozásra és ebben az ember kulcsszerepére hívta fel a figyelmet. Az érdekes előadás után műhelyfoglalkozás következett, végül pedig projektek kerültek bemutatásra, amelyeket tanulók tanáraik segítségével végeztek.

Iskolánkból Luis Heinrich, valamint két fizikatanárunk, Jadranka Mišljenović és Luka Boras vett részt a téli iskola programjain.  Hasznos ismeretekkel, szép emlékekkel tértek haza.

Jubilarna 20. Zimska škola fizike za učenike osnovnih škola održana je 3. veljače na Odjelu za fiziku u Osijeku.

Ove godine učenici su imali priliku poslušati predavanje „Vrijeme i klima“ poznatog  meteorologa Zorana Vakule koji je upozorio na klimatske promjene i čovjekovu ulogu u njima. Nakon zanimljivog predavanja, učenici su sudjelovali u radionicama te na kraju pogledali sajam projekata iz fizike na kojemu su predstavljeni projekti koje su radili učenici uz pomoć svojih nastavnika.

Na Zimskoj školi sudjelovao je naš učenik 8.c razreda Luis Heinrich te učitelji Fizike Jadranka Mišljenović i Luka Boras. Kući su se vratili noseći nova znanja, prijateljstva i lijepe uspomene.

Fotografije su preuzete s Facebook stranice Odjela za fiziku.

PRIOPCENJE.pdf (498.04 KB)

objavio: Dragana Božić   datum: 6. 2. 2024.