Az év legvidámabb napja / Najveseliji dan u godini

Iskolánkban 2024. február 9-én volt a maszkabál. Igazi farsangi hangulat, jókedv uralkodott, a tanulók egy kis időre elfeledkeztek az iskolai kötelezettségekről.

Szokatlan, bolondos nap volt ez. Lármás, vidám felvonulással vertük fel a falu csendjét. Büszkén mutogattuk jelmezeinket. Élveztük az együttlétet, a közös táncot és az érdekes játékokat. Tekéztünk, célba dobtunk, labdával, karikával ügyeskedtünk. Játszottunk, hiszen a játék a farsang és a gyermekkor elengedhetetlen része.

Ismét kiderült, hogy ötletesek, ügyesek vagyunk, és tiszta szívvel tudunk örülni. És persze, végül meg is ajándékoztak ezért bennünket. Csodálatosan éreztük magunkat az év legvidámabb napján.

Pálinkás Diana és Deák Nikolic Suzana

Dana, 9. veljače 2024. učenici OŠ Zmajevac organizirali su školski maskenbal. Pravi pokladni duh, želju da se opuste, nasmiju i bar nakratko zaborave na školske obaveze, pokazali su i učenici i učitelji.

Bio je to luckastiji, smješniji i naprosto drugačiji dan. Šetali smo u veseloj i glasnoj povorci. S ponosom smo pokazivali svoje maske. Uživali smo u zajedničkom druženju, plešući i igrajući zanimljive igre. Kuglali smo, gađali u cilj, ubacivali loptice, nabacivali obruče. Igrali se jer… igra je sastavni dio maskenbala, sastavni dio djetinjstva i sastavni dio odrastanja.

Na maskenbalu smo pokazali svoju maštovitost, spretnost i dječju radost. I, naravno, dobili nagradu za to! Odlično smo proveli najveseliji dan u godini!

Dijana Palinkaš i Suzana Deak Nikolić

objavio: SUZANA DEAK NIKOLIĆ   datum: 11. 2. 2024.