Kistechnikusok iskolai versenye / Školsko natjecanje mladih tehničara

A Vörösmarti Ált. Iskolában február 14-én tartottuk meg a kistechnikusok 66. iskolai versenyét. Erre Akerman Dániel technikatanár készítette fel a legjobb műszaki érzékkel rendelkező tanulókat. A 6.a osztályból Juhász Zala épületmodellezési kategóriában készített egy modern épületet, a 7.a-ból Dudás Patrick fémmegmunkálási kategóriában forrasztópáka-állványt, Szécsényi Imre a 8.a-ból pedig használati tárgyak műszaki modellezése kategóriában kulcstartót.

Az iskolai fordulót Újbezdánban is lebonyolítottuk egy nappal korábban, február 13-án. Itt gépészeti konstrukciók kategóriában Johnathan Nedic 7.b osztályos tanuló versenyfeladata drótállvány készítése volt.

Mindegyik versenyző továbbjutott a megyei versenyre, amelyet majd március 20-án Čepinben rendeznek meg a Miroslav Krleža Ált. Iskolában.

Gratulálunk a tanulóknak és tanáruknak, sok sikert kívánunk nekik a megyei versenyen.

Dana 14. veljače u OŠ Zmajevac održano je 66. školsko natjecanje mladih tehničara. Pod mentorstvom učitelja Tehničke kulture Danijela Akermana, na natjecanju su sudjelovali najspretniji učenici predmetne nastave u različitim kategorijama.

Učenica 6.a razreda Zala Juhas natjecala se u kategoriji Graditeljstvo te je izrađivala modernu građevinu. Učenik 7. a razreda Patrick Dudaš u kategoriji Obrada materijala imao je zadatak izraditi stalak za lemilicu, dok je učenik 8. a razreda Imre Sečenji u kategoriji Modelarstvo uporabnih tehničkih tvorevina izradio stalak za ključeve.

Školsko natjecanje održano je u PŠ Novi Bezdan, dan ranije, 13. veljače. Na natjecanju je sudjelovao učenik 7. b razreda Johnathan Nedić koji je u kategoriji Strojarske konstrukcije izradio stalak od žice.

Svi učenici plasirali su se na županijsku razinu natjecanja koje će se održati 20. ožujka u OŠ Miroslava Krleže u Čepinu.

Čestitamo učenicima i mentoru te im želimo puno uspjeha na županijskom natjecanju.

objavio: Dragana Božić   datum: 15. 2. 2024.