Szerelem van a levegőben / Ljubav je u zraku!

Az elmúlt napokban a szerelem, a barátság, a titokzatosság és az örömteli izgalom hangulata hatotta át a vörösmarti és a csúzai iskola levegőjét. Idén is volt szerelmes postaláda, és készültek is az odaérkező szerelmeslevelek, baráti üzenetek. Valentin napján aztán türelmetlenül várta mindenki a „postást”, azaz a szerelmesláda megnyitását és a levelek kiosztását. A címzettek mosolyogva olvasták a küldeményeket. A szeretet és a szerelem a legfontosabb emberi érzések, körülöttük forog a világ, és minden mozgatórugói.

A csúzai tanulók és tanítóik szívecskéket készítettek.

A diákok és nevelőik az iskola folyosóit alkalomhoz illően díszítették, így is üzenve, hogy a szeretet örök.

Ljubav je bila u zraku ovih dana u OŠ Zmajevac i PŠ Suza. Školama se širilo ozračje ljubavi, prijateljstva, tajnovitosti i uzbuđenja. Učenici su i ove godine imali priliku pisati pisma svojim simpatijama i voljenim osobama te ih ubaciti u „ljubavnu kutiju“.

Na Valentinovo, dan kada se dodatno iskazuje ljubav voljenim osobama, učenici su s nestrpljenjem čekali podjelu pisama koja su čitali s osmjesima na licima jer je dan zaljubljenih prilika da se prisjetimo najvažnijeg osjećaja na svijetu – ljubavi, osjećaja iz kojeg sve kreće i osjećaj koji sve pokreće.

Učenici PŠ Suza sa svojim učiteljima izrađivali su i ukrašavali srca.

Učenici su s učiteljima uredili unutrašnjost škole i na taj način poslali poruku da ljubav nikad ne prestaje!

Ljubav

Ljudi se vole,

Ugođaj je divan.

Bračni parovi uživaju.

Avenijom odzvanjaju ljubavne pjesme.

Valentinovo – važan dan za sva zaljubljena bića. (Patricia Bogosanović)

Ljubav

Ljubav je lijepa,

U očima sjaj.

Blago onom tko simpatiju nađe…jer tad

Asteroid ljubavi udari u Zemlju, a

Valovi sreće njišu se poput najfinije svile. (Viktorija Nađ)

objavio: Dragana Božić   datum: 16. 2. 2024.

« Travanj 2024 »