Nőnapi megemlékezés / Obilježen Dan žena

A nemzetközi nőnapot március 8-án ünnepeljük. Ekkor megemlékezünk azokról a nőkről is, akik részt vettek különböző nőmozgalmakban, szerte a világon. Ez a lázadás, a dac és a kitartás napja a nők jogainak érvényesítésében. Ezen a napon a nők gazdasági, politikai, művészeti, tudományos és társadalmi eredményeit is ünnepeljük.

Nőnap alkalmából az iskola aulájában plakátot helyeztünk el híres, sikeres horvát és magyar nőkről. A diákoknak lehetőségük volt QR-kódokat beolvasni, és minden nőről többet olvashattak magyarul, horvátul vagy angolul. A 6. osztályos tanulók az osztályfőnöki órán a nők társadalmi egyenlőtlenségéről beszélgettek, és alkalmi üdvözlőlapokat készítettek édesanyjuknak, ahogy Csúzán az 1. és 2. osztályok tanulói is. A 2. osztályos fiúk még virágot is ajándékoztak a lányoknak.  Már kiskortól fontos erre a figyelmességre tanítani.

A nyolcadik osztályos tanulók pedig alkalmi köszöntő kártyákkal kedveskedtek az iskola minden diáklányának, nődolgozójának. A szerény meglepetés nagy örömet szerzett az ünnepelteknek.

Međunarodni dan žena obilježava se 8. ožujka. Tada se prisjećamo svih žena koje su sudjelovale u ženskim pokretima diljem svijeta. To je dan pobune, prkosa i ustrajnosti u ostvarivanju ženskih prava. Toga dana slave se ekonomska, politička, umjetnička, znanstvena i društvena dostignuća pripadnica ženskoga spola.

Povodom Dana žena u školskome holu postavljen je plakat o poznatim uspješnim Hrvaticama i Mađaricama. Učenici su imali priliku skenirati QR kodove te o svakoj ženi više pročitati na mađarskom, hrvatskom ili engleskom jeziku. Učenice 6. c razreda na Satu razrednika razgovarale su o neravnopravnosti žena u društvu te su izradile prigodne čestitke za svoje majke. Čestitke majkama izrađivali su i učenici 1. i 2. razreda iz PŠ Suza. Da se ova lijepa gesta njeguje od najranije dobi, dokazali su učenici 2. razreda koji su darivali cvijeće djevojčicama.

Učenici osmih razreda svojim su čestitkama i simboličnim darom uljepšali dan svim učenicama, učiteljicama i ostalim djelatnicama Škole.

objavio: Dragana Božić   datum: 11. 3. 2024.

« Travanj 2024 »