Megyei ifjúsági modellezőverseny / Županijsko natjecanje mladih tehničara

Március 20-án iskolánk tanulói is részt vettek a 66. megyei ifjúsági modellezőversenyen, amelyet Csepinben, a M. Krleza Általános Iskolában tartottak. A diákok felkészítője Akerman Dániel technikatanár volt.

Versenyzőink különböző kategóriákban sikeresen mérték  össze tudásukat. Johnathan Nedić, az újbezdáni iskola 7. osztályos diákja a 2. helyen végzett a Mechanikai szerkezetek versenyszámban.  Szécsényi Imre, 8. osztályos tanulónk a Műszaki használati tárgyak modellezése versenyszámban 3., míg Juhász Zala, hatodikos tanuló az Építészet versenyszámban 5. és Dudás Patrick, 7. osztályos tanuló pedig az Anyagfeldolgozás versenyszámban 13. lett.

Ezek a rendezvények jelentősen hozzájárulnak a tanulók műszaki ismereteinek és készségeinek, az önálló és felelősségteljes munkavégzésnek a fejlesztéséhez. Az ifjúsági modellezőverseny lehetőséget ad a tehetséges tanulók megismerésére, korai felismerésükre és önbizalmuk erősítésére.

Dana 20. ožujka učenici Johnathan Nedić, Imre Sečenji, Zala Juhas i Patrick Dudaš sudjelovali su na 66. županijskom natjecanju mladih tehničara koje je održano u OŠ Miroslava Krleže u Čepinu. Mentor je bio učitelj Tehničke kulture Danijel Akerman.

Učenici su se natjecali u različitim kategorijama i ostvarili odlične rezultate. Učenik 7. b razreda iz PŠ Novi Bezdan Johnathan Nedić ostvario je 2. mjesto u kategoriji Strojarske konstrukcije. Učenik 8. a razreda Imre Sečenji u kategoriji Modelarstvo uporabnih tehničkih tvorevina ostvario je 3. mjesto. Učenica 6. a razreda Zala Juhas natjecala se u kategoriji Graditeljstvo te je ostvarila 5. mjesto, a učenik 7. a razreda Patrick Dudaš ostvario je 13. mjesto u kategoriji Obrada materijala.

Tehničke aktivnosti znatno pridonose razvoju znanja, vještina, samostalnosti i odgovornosti učenika, a natjecanje mladih tehničara omogućuje afirmaciju darovitih i talentiranih učenika i time pridonosi njihovom ranom otkrivanju.

Čestitamo učenicima i mentoru na postignutim rezultatima!

objavio: Dragana Božić   datum: 22. 3. 2024.