Megtartottuk az 5. GLOBUS- vásárt / Održan 5. GLOBUS-sajam

Idén, május 28-án már az 5. GLOBUS-vásárra került sor (Gradimo Lokalnu Održivost za Bolje i Uspješnije Sutra/ helyi fenntarthatóságot építünk a jobb és sikeresebb jövőért).

A tanulók az iskolába sokféle, számukra fölöslegessé vált dolgot hoztak, és kiállították az iskola udvarán. Ruhán, lábbelin, könyvön, ékszeren és játékon kívül kedvező áron vásárolhattunk akár virágot vagy bútordarabot is. Az el nem adott dolgokat a kiállítók végül egymás között elcserélték, hiszen a vásár lényege nem a kereset, hanem a számunkra fölöslegessé vált holmik eldobása helyett az újrahasznosítás a fenntarthatóság jegyében.

Büszkék vagyunk rá, hogy a GLOBUS- vásár iskolánk ismétlődő eseményévé vált!

Dana 28. svibnja održan je još jedan u nizu,  5. po redu GLOBUS-sajam (Gradimo Lokalnu Održivost za Bolje i Uspješnije Sutra). Sajam je održan u poslijepodnevnim satima u školskom dvorištu.

Za ovu priliku, učenici su s roditeljima odradili proljetno čišćenje doma te u školu ponijeli sve ono što im više ne treba. Ponuda je i ovoga puta bila raznolika te je svatko mogao pronaći nešto za sebe. Osim odjeće, obuće, knjiga, nakita i igračaka, posjetitelji su mogli po vrlo povoljnim cijenama pronaći i komade namještaja te cvijeće. Veliki dio onoga što se nije prodalo, učenici i učitelji međusobno su podijelili jer smisao ovoga sajma nije zarada nego riješiti se nepotrebnih stvari na održiv način.

Ponosni smo što nam je GLOBUS-sajam postao tradicija!

objavio: Dragana Božić   datum: 9. 6. 2024.

« Listopad 2024 »