Az elsősök fogadása / Prijem prvašića

Üdvözlünk, kedves tanulónk!

Az iskola a második otthonod.

Barátkozás, tanulás és szórakozás,

Bearanyozza most már minden napod!

Szeptember 9-én, hétfőn, az új 2024/2025-ös tanév első napján nálunk, az anya- és a körzeti iskolákban összesen tizenegy diák ült először az iskolapadba. A Vörösmarti Általános Iskolában Kollár Kinga igazgatónő fogadta a tanulókat, majd a pedagógus, könyvtáros és szakácsnő mutatkozott be. Suzana Deak Nikolić tanítónő egy rövid jelenettel vezette be a kisdiákokat az iskolai tanulás kalandos világába. A pedagógusok a rövid műsor után diákjaikat a tantermekbe kísérték.

A csúzai, sepsei és újbezdáni iskoláink alsó tagozatos tanulói és tanítói szintén kis üdvözlő műsorral kívántak az első osztályosoknak boldog iskolakezdést.

A Rákóczi Szövetség új iskolatáskákat biztosított az A modell szerint tanuló diákoknak, amit ezúton is köszönünk!

Dobro došli, dragi učenici!

Škola - to je  vama drugi dom.

Druženje, učenje i veselje,

čekaju vas u carstvu tom!

U ponedjeljak 9. rujna, prvi nastavni dan u novoj školskoj godini 2024./2025. obilježio je prijem prvašića.

Ukupno jedanaest učenika po prvi puta sjelo je u školske klupe u matičnoj i područnim školama. U MŠ Zmajevac ravnateljica Kinga Kolar učenicima je uputila riječi dobrodošlice, a nakon toga novim učenicima predstavile su se pedagoginja, knjižničarka i kuharica. Kratkim prigodnim igrokazom učiteljica Suzana Deak Nikolić uvela je učenike u novu školsku pustolovinu. Nakon kratkog programa učiteljice su povele svoje učenike u razrede.

U PŠ Suza, PŠ Kotlina i PŠ Novi Bezdan učenici nižih razreda sa svojim učiteljicama pripremili su program dobrodošlice kojim su poželjeli prvašićima sretan polazak u prvi razred.

Učenicima koji nastavu pohađaju po modelu A udruga Rákóczi osigurala je nove školske torbe te im se ovim putem zahvaljujemo!

objavio: Dragana Božić   datum: 10. 9. 2024.

« Rujan 2024 »